Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Merdiven Altı Dolap

Merdiven Altı Dolap

Merdivenlerin altında sıra dışı bir şey yarattığınızda, şekli ne olursa olsun depolama alanını en iyi nasıl kullanacağınız konusunda birçok farklı görüş vardır. Lafı fazla uzatmadan, zihninizi yerle dolduracak ve merdiven altı dolap seçiminde size ilham verecek bazı temel fikirlere geçelim. Bazılarını hayal bile edemezsiniz!

Merdiven Altı Dolap

Merdiven altı evde inşa edilen ev çeşitleri

Dubleks odalı evlerde bile merdiven altında giysi için yer vardır. Büyük eşyalar (veya birçok küçük eşya) için büyük bir banyo oluşturmak üzere merkezi bir kapı kurarak alandan yararlanabilirsiniz. Sık kullanılan eşyalar için merdiven altında kapalı bir dolap, sık kullanılan eşyalar için ise niş olarak açık bir raf kullanabilirsiniz.

Eviniz merdivenli ve iki katlıysa ve merdivenler rahat değilse onu kitaplık veya dolaba çevirebilirsiniz.

 

Bu raflar alt kısım için kesikli olarak satılmaktadır. Bu raflar sayesinde ister gazetelik, ister ayakkabılık, ister kitaplık veya farklı bir şekilde kullanabilirsiniz. Sitede birçok merdiven altı dolap çeşidi sunulmakta ve bu seçenekler sizlere diğerleri olarak gösterilmektedir. Ayrıca burada bulacağınız tasarıma göre seçeceğiniz merdiven altı dolap tipini sipariş verebilir ve evinizin bu bölümünü hayatınızın geri kalanında kullanışlı hale getirebilirsiniz. Evinizi her haliyle güzelleştirecek ve ferah gösterecek bu uygulama bir çok kişi tarafından beğenilmeye başlandı.

Merdiven Altı Dolap

Merdivenleriniz mutfakta veya yemek odasındaysa, tabak veya masa örtüsü gibi ihtiyacınız olan her şeyi saklamak için merdivenlerin altında bir gardırop oluşturmaya ne dersiniz? Mutfaktaysa, dolap önlerini mutfak dolaplarınıza benzeyecek şekilde tasarlayabilirsiniz – küçük alanları dekore etmek için harika.

Merdivenlerin altındaki alan, tüm odalarınızı modern ve düzenli bir iç mekana entegre etmenize yardımcı olabilir.

 

Merdiven altını düşünmek isteyenlere güzel bir tavsiye

Merdivenli evlerin merdivenleri genellikle boştur. Bu merdivenler doğru kullanıldığında evinizde güzel bir çözüm sunabilir. Bu yazımızda merdiven altı için birçok fikir öneri olarak bulacaksınız. Sizin için yararlı olacağını umduğumuz bilgileri sağlayarak size bu konuda yardımcı olmaya çalışacağız. Sonuç olarak evinizin her alanında etkili destek sağlamış olursunuz. Merdivenler kontrol edilmediğinde, boş taraf gibi ek bir boşluk var. Düşündüğünüzde pek çok amaç için kullanılabilir, bu sayede evinizin gereksiz görülen bölümlerinin en iyi şekilde kullanıldığını göreceksiniz. Şimdi merdivenleri nasıl dekore edebileceğimize ve ne tür işler kullanabileceğimize bir bakalım:

 

Merdiven altındaki dolabın harika tasarımı, odayı daha büyük hissettirmek için dolabı iyi kullanmaktır. Tek yapmanız gereken, onları basit, boyalı aynalar yerine aynalarla değiştirmek, bu sadece odayı büyütmekle kalmayacak, aynı zamanda daha parlak hale getirecek.

Merdiven altı dubleks dolap tipi

Evin en hareketli yerlerinden biri olan merdivenler, dinlenmek için en önemli mekandır. Aşağıdaki gibi yerleşik raflar ve dolaplar ile aileniz için sırt çantası, kitap ve diğer günlük ihtiyaçları koyabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz.

Merdiven Altı Dolap

Merdiven yapılırken alt kısım yavaş yavaş boşalır. Bu delikler kapatılabilir ve güzel bir ceket haline gelebilir. Merdiven gardıroba dönüştürüldüğü için burada birçok eşyanızı saklayacak bir yer bulabilirsiniz. Ayakkabılar, çantalar, aletler, dergiler, kitaplar ve aklınıza gelen birçok şey için bu merdivenlerde yer bulabilirsiniz. Bu alanlar dolaba dönüştürülür ve birçok eşyanız için özel bir yer sağlar. Bu sayede evinizin etrafına dağılmış olan eşyalarınızın çoğu merkezden alınmış olacaktır. Evinde sistemle ilgili sorun yaşayan ve neyi nereye koyacağını bilemeyenler için merdiven altı boşluğunu saklama yeri olarak değerlendirmek iyi olacaktır.

Merdivenler evin ortasındaysa aşağıdaki örnekte olduğu gibi merdivenlerinizin etrafındaki tüm alanı kullanın. Tasarım ekibi, bu büyük merdivenlerde herhangi bir yer israf etmemiş, bir tarafta oturma ve dolaplar, diğer tarafta ıslak bar oluşturmuştur. Merdiven evin merkezi haline gelir ve açık kat planını dağıtarak eğlenmek için alan sağlar.

Merdivenlerinizin girişini sağlayacak uzunlukta ve eğime sahipseniz biraz düşünüp merdiven altında çay bahçesi oluşturabilirsiniz. Bu fikri küçük elektrikli ev aletlerinizi, kutularınızı ve mutfak gereçlerinizi saklayabileceğiniz bir kiler olarak da kullanabilirsiniz. Aşağıdaki resimdeki gibi bir tezgah ekleyerek sıra dışı bir küçük mutfak elde edebilirsiniz.

Çekmecenin merdivenlerinin altında bulunan bu kutu, özellikle koridorunuz ayakkabı ve benzeri şeylerle doluysa, odanızın alanını artırmak için harika bir saklama seçeneğidir. Her birimin dışı, dekorun geri kalanıyla iyi uyum sağlar ve alandan ödün vermeden üst köşede kullanışlı rafları gizler.