Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Lake Kapaklı mutfak Modelleri

Lake Kapaklı mutfak Modelleri,  lake kapak mutfak dolabı, lake mutfak dolabı ankara, mutfak tadilatı ankara, lake kapak mutfak tadilatı, kapak değişimi

Lake Kapaklı mutfak Modelleri

Lake Kapaklı mutfak Modelleri

Lake Boyanmış Mutfak Dolabı Kapakları Nedir?

Boyanmış mutfak dolapları zarif ve güzel olup, ağırlıkları ve hoş görünümleri ile vazgeçilmez mutfak modelleridir. Orijinal MDF üzerine parlak ve mat sprey boya uygulaması yapılmış, istenilen rengi uygulayabilen, yaygın olarak kullanılan bir mutfak modelidir. Lake mutfak modeli özel ölçülerde bir modeldir. Boya yapılırken polyester astarın astarı olarak mutlaka cila kullanılmalıdır. Sağlam astarlı lake mutfak size uzun yıllar hizmet edebilir. Mutfak dolaplarının boyanmasında önemli bir husus, ihtiyaç duyulan mat ve parlak renklerin üretilmesidir.

varlık toki ev tadilatı

Neden boyalı mutfak dolaplarını tercih ediyoruz?

Boyalı mutfak dolaplarını tercih etmenin birçok nedeni vardır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz. İstenilen rengi mutfakta yetersiz renk olmadan boyayabilirsiniz. Mat, yarı mat veya parlak olarak boyayabilirsiniz. Kapak için gerektiği gibi şekil ve desen sağlanabilir. Oyma oval desenler ve düz renklerle yapılabilir. Yıllar sonra bile boyalı mutfak dolaplarının kapılarını boyayabilir ve yeni formlar benimseyebilirsiniz. Renklerden bıktıysanız farklı renklere boyayabilirsiniz. Boyanmış mutfak dolapları suya ve neme karşı en güçlü dirence sahiptir. Bu nedenle dayanıklıdır. Mutfak dolabınızın rengine

Lake  nedir?

Püskürtme Sistem İle Uzman Kişiler Tarafından Astar yöntemi ile yapılan cilalama yöntemidir. Ham maddesi MDF’dir. MDF üzerine iki kat polyester astar uygulandıktan sonra zımparalanarak selülozik boya ile boyanır ve son halini alır. Parlak boya ve mat boya olmak üzere iki türe ayrılır. Lake daha çok tercih edilir. Bunun nedeni, vurguların daha zarif bir görünüm sağlamasıdır. Modern mutfaklar ve boyalı mutfaklar birbiriyle ilişkilidir.

 

Boyalı yüzeyin dayanıklılığı Boyalı bir kapak, çizilebilen bir kapaktır. Dayanıklılığını sağlamak için nemli bir bezle temizlenmelidir. Boyalı kapak, boyası nedeniyle sararmaz. Çok fazla güneş ışığına maruz kalmadığınız sürece sararmayacaktır. Boya kaplama ömrü ne kadardır? Boyalı kapaklar pahalı kapaklar gibi görünse de uzun vadede ekonomik kapaklardır. Lake işleme prensibinden dolayı uzun yıllar kullanılabilir. Boya yüzeyinin rengi değiştirilebilir. Bu onun en büyük avantajıdır.

Lake Kapaklı mutfak Modelleri

Lake mutfak dolabı Lake mutfak dolapları günümüzde mutfak dolaplarının tercih edilen modelidir. Boyalı kapılı mutfak dolapları görünüm ve kullanım açısından idealdir. Fiyat olarak bazı mutfak dolaplarına göre daha Pahalıdır.  Uzun ömürlüdür, sıkıldığınızda boya yapısı değiştirilebilir. Parlak beyaz için genellikle camlı mutfak modelleri ilk tercihtir. Pürüzsüz beyaz boya daha şık ve kaliteli görünüyor. Tüm alanlar için uygun bir modeldir.

Lake Kapak mı?  Membran Kapak mı? Akrilik Kapak mı?

Pvc  kaplı Membran Kapaklar  üretilirken mutfak dolabı kapısının her köşesini kaplayacak şekilde  tek parça olarak üretilmektedir. Kapak kenarlarında şerit bulunmaması bu ürünleri uzun yıllar kullanılabilir kılmaktadır. Lake yüzey, üretim esnasında yüzey tarafı MDF malzeme ile % 100 kaynaşacak ve yoğun polisaj işlemi sayesinde dayanıklı olacak şekilde üretilmiştir. Sert bir yüzeye sahiptirler ve suya, neme ve buhara uzun süre dayanıklıdırlar.

 

İki ürünün dayanıklılığının yanı sıra bu kapakların direkt güneş ışığına ve yüksek sıcaklıklara duyarlı olduğunu da belirtiyoruz. Ancak Hiç Bir Membran yani, balon kapak, Lake boyanmış kapağı veya akrilik kapak kalitesini tutmaz. Bu yüzden ekonomik olarak müsait olan tüketicilerin mutlaka lake kapak yaptırmalarını öneririz.

Lake Kapaklı mutfak Modelleri

Mutfak dolapları Lake mutfak dolapları, lake adı verilen özel bir reçine türü ile cilalanarak yapılır. Bu cilalama maddesinin üretilmesi zordur. Bu cilalama maddesi sayesinde boyalı mutfak dolapları parlak ve pürüzsüzdür. Bu, MDF üzerine boyanarak tamamen ortaya çıkarılabilir. Lake mutfak dolaplarının yüzeyi% 100 MDF ile kaynaştırılmıştır. Lake mutfak dolapları parlak renkleri, modern görünümü ve farklı renk seçenekleri ile kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Son yıllarda en çok satan mutfak dolabı modellerindendir.

Lake Mutfak Dolabı Avantajları

 1. Diğer MDF mutfak dolaplarına göre yüzeyi çok daha parlaktır
 2. Renk seçenekleri sınırlı değildir
 3. İstenilen rengi seçebilirsiniz
 4. Dayanıklıdır, Su geçirmez
 5. nem geçirmez ve nem geçirmez özelliklere sahiptir
 6. Yüzeyi çok serttir (kırılgan değil, 20 kat polisaj işleminden sonra sert ve dayanıklıdır)

Dezavantaj

 1. Akrilik ve membran mutfak dolaplarına göre daha pahalıdır.
 2. Bunun nedeni boyalı mutfak dolaplarının uzun bir süreçten geçmesidir
 3. Herkes cila tamirat işini ve onarımını yapamaz
 4. Uzun süre güneşe maruz kalırsa sararabilir
 5. Düzenli ve özenli bakım gerektiren mutfak dolaplarından biridir

Membran (Balon Kapak ) mutfak dolapları

Avantajları

 • Diğer mutfak dolaplarının çoğundan daha ekonomiktir
 • Bir çok farklı renk ve desen seçeneği bulunmaktadır
 • Yüzeyi pürüzsüzdür. Leke ve parmak izi bırakmaz
 • Çok çeşitlidir. Bu nedenle farklı ince mutfak dolaplarını ayırt etmek zordur
 • Dayanıklı ve uzun ömürlü mutfak dolaplarından biridir

 Dezavantajları

 1. Film mutfak dolabındaki alüminyum folyo zamanla soyulabilir
 2. Suya ve neme çok dayanıklı değildir
 3. Ultraviyole ışınlarına ve güneş ışığına çok dayanıklı değildir
 4. Yapı farklı desenler kullandığı için temizlik sırasında deterjan ve kimyasalların kullanılması ince pvc mutfak dolaplarını deforme olabilir.

Akrilik Kapaklı Mutfak Dolapları

Avantajları

Pürüzsüz bir yüzeye sahiptir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok farklı renk vardır. Kanserojen ve toksin maddeler içermediği için sağlığa zararsızdır ve çocuklu aileler için vazgeçilmez bir seçimdir. Bu çok UV ışınlarına dayanıklı bir dolap kapak tipidir. Güneş ışığı ile uzun süre direkt temas etmediği sürece yapısı ve boyası bozulmayacaktır. Su geçirmez, nem geçirmez ve nem geçirmez özelliklere sahiptir. Bu çok dayanıklı  bir kapak modelidir. Deforme olması ve çizilmesi zor değildir. Bakım gerektirmeyen kabin çeşitlerinden biridir. Yalnızca nemli bir bezle temizleyin. Ortalama bir fiyatı var. Boyalı mutfak dolaplarına göre uygun Membran mutfak dolaplarına göre daha pahalıdır.

Ev Tadilat Dekorasyon Ankara; Lake Kapaklı Mutfak Modelleri

Firmamız her proje için ayrı teknik ve mimari değerlendirmeler sonucunda;

3d tasarım ve mimari destek ile güçlendirdiği kadrosuyla  Ankara’da kişiye özel tasarımlar ve çalışmaları ile kendinizi özel hissettirecek projeleri 1997 den beri sunmaktayız. Sizleri de ayrıcalıklı ve özel hissettirecek 

Ev Tadilat Dekorasyon Ankara Ailemize Bekliyoruz… 

Lake Kapaklı mutfak Modelleri