Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Balon Kapak Modelleri

Balon Kapak Modelleri, MEBRAN, BALON KAPAK , Kapak Modelleri Ve Renkleri. Membran kapaklar

Balon Kapak Modelleri

Balon ( membran) Kapak Modelleri

Mutfak dolaplarında kullanılan membran kapıların en önemli özelliği renk ve model olarak pek çok seçeneğin olmasıdır. Film kapağında oluşturulan kaplamanın imalat yöntemine bağlı olarak daha sonra kapak üzerine farklı desen şekilleri verilebilir. Bu bakımdan membran kapılar, modellerin bolluğu nedeniyle mutfak dolabı modelleri arasında oldukça tercih edilmektedir. Film kapağında farklı şekil ve desenlerde desenler sağlanarak farklı tasarımlar gerçekleştirilebilir. Film kılıfının renk ve model seçenekleri neredeyse sınırsızdır. Tabi ki film manşonu üretmek için kullanılan malzeme yüksek kaliteli ve birinci sınıf olmalıdır ki bu da çok önemlidir. Düşük kaliteli malzemelerden yapılmış dolap kapakları zamanla solacak ve dayanıklılıkta zorluklara neden olacaktır.

Balon Kapak Nedir?

Balon Kapak Modelleri Diğer Adı İle de Membran Kapak Mutfak Dolabı Modelinde 060 mm kalınlığındaki PVC Folyonun MDF Yüzeyine Tek Yüz Olarak Preslenmesi İşlemi İle Oluşmaktadır. Dekorasyon İşlerinde En Çok Kullanılan Kapak tır. Mutfak Banyo, Vestiyer, Yatak Odası Hatta Aklınıza Gelebilecek Her Türlü Dolap Çeşitlerinde Kullanılmaktadır. Özellikle Ev Hanımları  Mutfak Dolabında Tercih Ettiği Dolap Kapak Çeşitlidir.

Neden Balon Kapak?

Balon Kapak Modelleri  Diğer Adıyla, Membran Kapak Olan Bu Kapağın Çizilmemesi, Leke Ve Kir Tutmaması,  Öncelikle Tercih Edilme Sebebidir. Diğer Tercih Edilme Sebebi İse,  Dekorasyon Konusunda Oldukça Zengin Renk Ve Modele Sahip Olmasıdır. Balon Kapak,  Ana Maddesi Olan Mdf’nin bilgisayar destekli cnc makinalarda İşlenmesi Sonucu İstenilen Şekil ve modele getirilmesinin ardından holt mait tutkal atılıp Üzerine İstenilen Renkte 060 mm PVC ile Kaplaması Sonucu Ortaya Çıkan Rengârenk Desenli Kapak Çeşitlerini İstediğiniz Her Alanlarda Kullanabilirsiniz. O Yüzden Ki Ev Hanımlarının Mutfak Dekorasyonunda En Çok Tercih Ettiği Üründür. Bunun Diğer Bir Sebebi İse Mutfak Dekorasyonunda Rengârenk Tüller, Halılar, Tezgâhlar, Hatta Mutfak Aksesuarlarında Bile, Renklerin Bir Bütün Oluşturması Dekorasyon İçin Balon Kapak Modelleri  Çok Önemlidir.

Dekorasyon İşi Yapan Özellikle Mimarların Öncelikli Seçimidir. Mimarların Dizayn Konusunda Çok Seçici Ve Titiz Olduklarını Bilirsiniz. Bunun İçindir ki Kaliteli Malzeme Ve 1. Sınıf İşçilik Çok Önemlidir Balon Kapaklar  Bunu En İyi Gösteren Ürünler Arasındadır.

Balon Kapaklı Mutfak Modelleri

Balon Kapak Renkleri

balon kapakların hemen hemen her rengi mevcuttur;

 • mat beyaz renk balon kapak
 • parlak beyaz ren balon kapak
 • antrasit renk balon kapak
 • gri renk balon kapak
 • cappucino renk balon kapak
 • krem renk balon kapak
 • bordo renk balon kapak
 • mürdüm renk balon kapak
 • göbekli balon kapak
 • bej renk balon kapak
 • siyah renk balon kapak
 • yeşil renk balon kapak

Balon, Kapak Nedir?

Halk Arasında Balon Kapak Tabir Edilen Orijinal Adı İse  Membran Kapak Olan Kapak Modelleridir

Peki, Neden Balon Kapak Deniyor?

Balon Kapak Modelleri , ne Membran Kapak Sisteminde Çalışan Makine Parkurunun, Çalışma Elemanları İçerisinde Önemli Bir Parçası Olan Germe Brandası,  İşlem Sırasında Sıcak Hava Yardımıyla Önce Makine İçinde Bir Balon Gibi Şişmekte,  Daha Sonra Vakumlama Teknolojisi Sayesinde,  Kapağın Yüzeyine Basılacak PVC Malzemesini Sıvama Yapmaktadır. Bu Sebeple Buradan Yola Çıkıp, Ustalar Arasında Teknik Terim Kullanma Yerine,  Kısaca Balon Kapak Denmiş Ve Adı Halk Arasına Bu Şekilde Yayılmıştır.

Oysa Yukarı dada Belirttiğimiz Üzere Esas Adı Alman Teknolojisi Olan Membran Kapaktır.

Membran Nedir Diye Sorarsak? Ham Mdf Üzerine Tutkal Atıldıktan Sonra Yaklaşık 180 Derecelere Varan Isıl İşlem İle Beraber 030 İle 1 Mm Arasında Kalınlığa Sahip PVC Dekor Kaplaması. Yani Kapakta Gördüğümüz Rengi Malzeme Üzerine Yapıştırma İşlemidir. Teknik Olarak Yüzeyindeki Malzemenin PVC Değil Membran Olarak Adlandırılmasından Gelir.

Balon kapak Modelleri

Balon Kapaklar Sağlıklımı dır?

Makalemizde Detayları İle Anlatmaya Çalıştığımız,  Kullanıcı Dostu,  Ancak Maalesef PVC   Petrol Ve Türevlerinden Üretilen Balon Kapak Modelleri  Günümüzde Ev Hanımları Hem Bakımı Hem de Temizlik Kolaylığı Açısından Membran Yeni Balon Kapakları Tercih Etmektedirler. Ekonomik Olması Renk Ve Model Yelpazesinin Geniş Olması Ahşap Kapakların Maliyeti Yüksek Olması Gibi Nedenler İle Revaçta Olmaktadırlar.

Balon Kapaklara Alternatif Nedir

Aynı  Malzemeler Kullanılarak Yapılan Fakat Hem Kalite, Hem de Sistem Olarak Çok Az Farkla Üretilen Akrilik Mutfak Kapakları,  Ahşap Mutfak Kapakları, Mdf Üzerine Lake Boyalı Mutfak Kapakları, Suntalam, Mdflam, Eskilerden Kalma Ama Bu Günlerde Bile Eskitilemeyen Laminat Mutfak Kapakları Gibi Birçok Çeşitleri Piyasada Bulmakta Mümkündür

Balon Kapak Tercihinde İse Dikkat Edilmesi Gerekenlerin Başında Mutfak Dolabının Gövdesinin Ölçüleri, Tasarımın Mutfağa Uygun Olması Ve Ustanın Güvenilirliği Gelir.

Balon kapak Modelleri

KAPAK DESEN MODELLERİMİZ

Balon kapak Modelleri Hakkında;

 • Balon kapak modellerinden bazıları  renklendirme yapılmadan sadece motif sunumu içindir
 • balon kapak nedir?
 • 18 mm Mdf üzerine özel makinalarla 060 mm kalınlığında Pvc esaslı membran dekor malzemesinin basılmasıdır
 • Balon kapaklar pahalımıdır ?
 • değil piyasada en ekonomik kapak modellerinden biridir
 • Balon kapak kullanışlımıdır ?
 • son derece kullanımı basit leke tutmayan hatta yüzeyi yıkanabilen kapak çeşididir
 • Balon kapaklar sağlığa zararlımıdır?
 • laminat parke ve Pvc esaslı pencerelerimiz hatta tv vs eşyalarımızdan daha fazla zararlı değillerdir
 • Balon kapak renkleri nelerdir?
 • balon kapak renk kartelası yüzden fazla seçeneğe sahip olup imalatçınızdan kartela isteyiniz her yıl balon kapak renkleri güncellenmekte ve artmaktadır.

Mutfak Dolabı Kapakları Nelerdir

Balon Kapak Modelleri , Günümüz teknolojisi ile üretilen mutfak dolabı kapak modellerinde balon kapak çeşitleri revaçta olmakla birlikte değişik isimle adlandırılmaktadırlar ilk ismi membran kapak olan 18 mm Mdf malzemesinin üzerine solvent tutkal ile 060 mm Pvc kaplama tekniğidir bu kapaklar aşırı yoğun ısı güneş ışığı ve darbe almadıkları sürece çok fazla sorun çıkarmaz 10 yıl kadar dayanırlar ancak burada en önemli etken mutfak kapaklarının kullanımı ile alakalıdır bu tahmin edilen ömür olup titiz kullanımda 20 yıla kadar kullanılabilir

Mutfak Dolabı Balon Kapak Fiyatları Nedir?

Balon Kapak Modelleri , M2 olarak hesaplanan mutfak dolabı balon kapaklarında seçtiğiniz model işleme renge göre yüzde 20 oranında aşağı veya yukarı değişkenlikler gösterebilir ancak tabiki bunun yerleşim yeri ile de alakası vardır bir kasabadaki balon kapak fiyatları İllere Göre  birbirini tutmaz sebebi ise tedarik zincirindeki farklardır.  firmanın tedarik eden firmaya uzaklığıdır.

Almanya menşei olan üretim patenti günümüzde çok yaygın olarak her ülkede mevcuttur yeterki doğru firma titiz üretim yapılsın bu üretim malzemelerinde de alman ürünleri tercih edildiği üzere maalesef Çin bu konuda da kendini göstermiş birçok firma ekonomik olması sebebi ile Çin malzemelerinden üretim yapmaktadır dolce mutfak asla Çin malı Pvc ve Mdf ayrıca en önemlisi solvent bazlı tutkalları kullanmaz bunları tavsiyede etmez kanserojen madde deposu olan bu ürünleri üretici fark edemez bu yüzden kapak yaptırdığınız firmaya güven duyuyorsanız sipariş veriniz.

Balon Kapak Modelleri

Ev Tadilat Dekorasyon Ankara Balon kapak Modelleri  

Firmamız her proje için ayrı teknik ve mimari değerlendirmeler sonucunda;

3d tasarım ve mimari destek ile güçlendirdiği kadrosuyla Ankara’da kişiye özel tasarımlar ve çalışmaları ile kendinizi özel hissettirecek projeleri 1997 den beri sunmaktayız. Sizleri de ayrıcalıklı ve özel hissettirecek

Ev Tadilat Dekorasyon Ankara Ailemize Bekliyoruz… 

Ev Tadilat Dekorasyon Ankara olarak Ankara’da en kaliteli Üretim Bandına Sahip ve çeşitliliği bol olan 2 Yıl Sınırsız Garanti Ve Servis Hizmeti Sunan  Kapak Sistemleri İle Çalışmaktayız Sizler İçin En İyisini Tercih Etmekteyiz