Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Ahşap Lake Kapı Modelleri

Ahşap Lake Kapı Modelleri, Ahşap Lake Kapılar, Ahşap Lake Kapılar, Lake oda kapısı, lake iç kapı modelleri, lake kapı fiyatları, ankara oda kapısı, ankara iç kapı, ankara kapı

Ahşap Lake Kapı Modelleri

 

Lake kapı nedir ?

Ham mdf üzerine astarlama yapıldıktan sonra poliüretan veya akrilik sistem boyaların uygulanması usulüyle yapılan kapılara lake kapı denir.

Lake kapı cnc makinalarda modellenip, cilahaneler de beyaz veya ahşap renklerde olan kapı, lake kapıdır. Bu lake kapıların cilası, katmanlarına göre değişir. Diğer kapılara göre pahalı kapılardır. Lake olan kapıların temizlikleri gerçekten itina ister ama darbelere karşı çabuk deforme olmayan kapılardır. Şekil ve modelleri çok olmakla beraber lake kapılarda camlı modeller daha çok kullanılmaktadır.

Lake kapı denince aklımıza ilk gelecek olan fabrikasyon hazır kapı değil de el ile veya makine yardımı ile yapılan kapıdır. Cilalı olarak adlandırılan ve geneli beyaz renkte olan kapılar “lake kapı” dır. Bu kapı modelleri iç mekanlarda kullanılır. Temizliği nemli bir bez ile hafif silinerek temizliği yapılır. Lake kapı model ve görünümü zarif olduğundan darbelere ve toz deterjan, kimyasallığı yoğun olan deterjanlar ile temizlik yapılmamalıdır. Kapınız lake kapı ise her ay temizlik ve silinmesi lazım olan kapıdır. Har mağazada imalathaneler de lake kapı bulabilirsiniz fakat lake kapılar, cila işlemleri kalitelerine göre değiştiğinden dolayı bu kapıları alırken cila işleminin hangi kalitelerde olduğuna bakmak gerekmektedir.

 

 

Neden lake kapı tercih etmeliyim?

Lake kapı tercih etmeniz için pek çok sebebiniz var , işte onlardan birkaçı :

Dayanıklıdır: lake kapılar ham mdf üzerine polyester astar atılıp daha sonra poliüretan boyalarla boyandığı için, boya mdf ile %100 kaynaşır. Boyama ile mdf’nin dış ortamla irtibatı tamamen kesilmiş olur böylece kapılarınız buhardan, nemden ve sudan kesinlikle etkilenmez.

Dekoratiftir : lakenin pürüzsüz görünümü sıradan bir mdf’yi muhteşem bir mobilyaya dönüştürebilir ve evin hangi köşesinde kullanırsanız kullanın, çekici bir görünüm yaratabilirsiniz.

Uzun vadede ekonomiktir : lake kapılar boyalı kapılar olduğundan dolayı renginden sıkıldığınızda düşük bir bedel ödeyerek istediğiniz renge çevirebilirsiniz. Diğer kapı türlerinde bunu yapmanız mümkün değildir; kapağınızı tamamen değiştirmek zorundasınız. Böylece kapılarınızı yeniden yaptırmaya gerek kalmadan kapıların rengini değiştirmek suretiyle kapılarınızı yenilemiş olursunuz.

Tasarımda özgürlük verir : diğer kapı cinslerinde üretici firmanın ölçülerine, renklerine ve üretim tarzına bağımlı kalırsınız. hâlbuki  lake de böyle bir sınırlama yoktur , mobilyanız için istediğiniz şekli tasarlayabilir ve bunu lake boya ile boyayabiliriz.

Yıllar sonra bile canlı ve parlak kalabilir: lake kapılarınızı yıllar sonra pasta & polish yaptırdığınızda bile, kapılarınız ilk günkü parlaklığına ve canlılığına kavuşur. .

Lake kapı özellikleri

Lake kapıların özelliklerini sırası ile yazalım. Öncelikle bu kapılar menteşe aksamı kaliteli olan, beyaz cila üzerinde kaplı olan kapılardır. Lake kapılar camlı ve camsız olarak üretilir. Sadece cilalı olan bir kapının adıdır. Her ne kadar fabrikasyon ve presleme imalatı olsa da, cila işlemleri beyazdır ve en az 2-3 kat cila işlemi yapılarak imal edilir. Lake kapıların kalitesi olacaksa bu kapının kolları ve menteşe aksamı da oksitlenmelere karşı sağlam olmalıdır. Bu kapılar gerçekten özellikli bir kapıdır. Titiz olan, heybet isteyen, zengin görünümü isteyen ve kalite isteyen elbette ki lake kapı kullanmalıdır. Diğer kapılara göre bu kapılar dekoratif ve zarif olduğundan elbette ki pahalı kapılardır.

Lake kapıları en az 2-3 ayda bir nemli bir bez ile temizliğini yapmalıdır. Lake kapı montajı da gerçekten hassas dikkat edilmesi gereken ve acele etmeden montaj edilmesi gereken kaliteli kapılardandır. Tüm daireler ve hayat alanları lake kapılar ile değer kazanır.

Lake kapı nerelerde kullanılır?

Lake kapılar yukarıda da belirttiğimiz gibi iç mekanların tümünde kullanılır. Özellikle estetik ve zengin bir duruş bekleyenler, lake kapıları hayat alanlarında kullanmalıdır. Lake kapılar dış mekanlarda çabuk deforme olur. Bu nedenle dış mekanlarda bu kapılar kullanılmaz.

Lake Kapı Modelleri

Lake kapı nedir?

  • Lake Kapı Nedir ?
  • Boyalı Oda Kapısı,
  • Boyanmış İç Kapı Modeli
  • Lake Boyalı Kapı Fiyatı,
  • Ankara İç Kapı,
  • Ankara İç Kapı Modelleri,
  • Ankara Kapı, Lake Kapı Nedir?

Lake Kapı Modelleri Nelerdir?

Örnek Verecek Olursak  Orijinal Mdf Astarlandıktan Sonra Poliüretan Selülozik  Veya Akrilik Boya Uygulanarak Yapılan Kapılara “Boyalı Kapılar” Denir. Boyalı Kapılar Cnc Makinelerde Modellenmekte Olduğu Gibi, Düz Panel De Olabilir   Lake Beyaz  Olarak Bilinen Kapılar Boyalı Kapılardır. Bu Boyalı Kapıların Yüzeyleri Kat Sayısına Göre Değişkenlik Gösterir. Diğer Kapılarla Ancak Korkulacak Derecede Olmadığı,  Fakat  Çarpma Nedeniyle  Deforme Olmazlar. Pek Çok Şekil Ve Model Olmasına Rağmen Boyalı Kapılar İçin Camlı Modeller Genelde Daha Çok Tercih Sebebi İle Kullanılmaktadır.

Lake Kapı Modelleri

Lake Kapılar Denilince Akla İlk Gelen Montajlı Hazır Kapı Değildir,  Atölye Ortamında Genellikler Orta Teknoloji  Makine Yardımı İle Yapılan   Kapıdır. Vernikli Kapılar Olarak Adlandırılan Ve Genellikle Kaplamalı Veya Ahşap Olan Kapılardır  “Lake Kapılar”   Bu Kapı Modelleri Genelde  İç Mekanlarda Kullanılmaktayız. Temizlik İçin Nemli Bir Bezle Silmeniz Yeterlidir. Lake Kapının Modeli Ve Görünümü Klasik Veya Modern  Olduğu İçin Temizliğinde Darbe Ve Toz Temizleyiciler Kullanılmamalı,  Temizlemek İçin Kimyasal   Temizleyiciler Kullanılmalıdır. Kapınız Lake Kapı İse   Temizlenmesi Ve Silinmesi Gerekir.

Tüm Kapı Firmalarında  Boyalı Kapıları Bulabilirsiniz  Yalnız  Boyalı Kapıların Kalitesi Firmaya Göre Değişeceğinden Bu Kapıları Alırken Vernikleme İşleminin Sormanız  Gerekir. Neden Lake Kapıyı,  Seçmeliyim? Çünkü Lake Kapıları Tercih Etmek İçin Bir  Çok Nedeniniz Var,  Bunlardan Bazıları, Öncelikle  Dayanıklı Olmaları, Boyalı Kapı,  Orijinal Mdf Üzerine Polyester Astar Vs.  İle Kaplanıp  Üzerine Poliüretan Boya Atılır,  Böylece Boya Mdf  İle% 100 Bağdaşır . Kompresör Yardımı İle Yapılan Püskürtme İle Mdf’nin  Dış Ortamla Teması  Kesilir, Ve  Böylece Kapınız Buhar,  Nem Ve Sudan   Etkilenmez.

Cilanın Pürüzsüz Görünümü Sıradan Mdf Yi  Harika  Mobilyalara Dönüştürür,  Evinizin Her Hangi Bir  Köşesinde Kullanırsanız Kullanın  Etkileyici Ve Şık Bir Görünüm Yaratabilir. Uzun Yıllar Sağlam Ve De  Ekonomiktir.  Boyalı Kapılar Lake Kapılardır,  Bu Yüzden Renklerinden Sıkıldığınızda  Cüzi Bir Maliyet Ödeyerek İstediğiniz Renge Dönüştürebilirsiniz,  Diğer  Kapılarda    Bunu Yapamazsınız. Kapıyı Tamamen Değiştirmeniz Gerekmektedir.

Lake Kapı Modelleri

Lake Kapılar, Size Tasarım Özgürlüğü Sağlar,  Farklı Kapı Türlerinde Üreticinin Standart Tip  Üretim Tarzına Bağlı Kalırsınız,  Ancak Boya Yüzeyinde Böyle Bir Kısıtlama Yoktur,  Mobilyanızı Gerektirdiği Şekli İle Tasarlayabilir Ve Boyayabilirsiniz. Sprey Kutulu Hazır Vernik. Yıllar Sonra Bile Parlak Ve Canlı Kalır . Lake Boya Kapı Yıllar Sonra Boyansa  Bile Kapınız İlk Günkü Parlaklığını Ve Canlılığını Korur . Lake İle Boyanmış  Ev  Kapısı  Özelliklerini Sıralayacak Olursak. İlk Olarak  Bu Kapılar Kaliteli Metal Alüminyum Tip  Menteşeli  Vede Boya İle Kaplanmış Kapılardır. İster Camlı İster Camsız Boyalı Kapılar.

Lake  Kapının Adıdır. Üretilip Preslenmiş Olmasına Rağmen Son Kat  İşlemi Genelde Beyazdır Ve En  Az  İki  İle Üç  Kat Cilalanmıştır.

Ankara Ev Tadilat ve Dekorasyon

Firmamız her proje için ayrı teknik ve mimari değerlendirmeler sonucunda;

3d tasarım ve mimari destek ile güçlendirdiği kadrosuyla Ankara’da kişiye özel tasarımlar ve çalışmaları ile kendinizi özel hissettirecek projeleri 1997 den beri sunmaktayız. Sizleri de ayrıcalıklı ve özel hissettirecek

Ankara Ev Tadilat ve Dekorasyon

Ailemize Bekliyoruz…