Bizi sosyal medyadan takip edebilirsiniz.

Balon Kapak Renkleri

Balon Kapak Renkleri, balon mutfak, membran mutfak dolabı

Balon Kapak Renkleri

Balon Kapak Renkleri

Balon Kapak Nedir?

Balon Kapak Modelleri Diğer Adı İle de Membran Kapak Mutfak Dolabı Modelinde 060 mm kalınlığındaki PVC Folyonun MDF Yüzeyine Tek Yüz Olarak Preslenmesi İşlemi İle Oluşmaktadır. Dekorasyon İşlerinde En Çok Kullanılan Kapak tır. Mutfak Banyo, Vestiyer, Yatak Odası Hatta Aklınıza Gelebilecek Her Türlü Dolap Çeşitlerinde Kullanılmaktadır. Özellikle Ev Hanımları  Mutfak Dolabında Tercih Ettiği Dolap Kapak Çeşitlidir.

Neden Balon Kapak?

Balon Kapak Modelleri  Diğer Adıyla, Membran Kapak Olan Bu Kapağın Çizilmemesi, Leke Ve Kir Tutmaması,  Öncelikle Tercih Edilme Sebebidir. Diğer Tercih Edilme Sebebi İse,  Dekorasyon Konusunda Oldukça Zengin Renk Ve Modele Sahip Olmasıdır. Balon Kapak,  Ana Maddesi Olan Mdf’nin bilgisayar destekli cnc makinalarda İşlenmesi Sonucu İstenilen Şekil ve modele getirilmesinin ardından holt mait tutkal atılıp Üzerine İstenilen Renkte 060 mm PVC ile Kaplaması Sonucu Ortaya Çıkan Rengârenk Desenli Kapak Çeşitlerini İstediğiniz Her Alanlarda Kullanabilirsiniz. O Yüzden Ki Ev Hanımlarının Mutfak Dekorasyonunda En Çok Tercih Ettiği Üründür. Bunun Diğer Bir Sebebi İse Mutfak Dekorasyonunda Rengârenk Tüller, Halılar, Tezgâhlar, Hatta Mutfak Aksesuarlarında Bile, Renklerin Bir Bütün Oluşturması Dekorasyon İçin Balon Kapak Modelleri  Çok Önemlidir.

Dekorasyon İşi Yapan Özellikle Mimarların Öncelikli Seçimidir. Mimarların Dizayn Konusunda Çok Seçici Ve Titiz Olduklarını Bilirsiniz. Bunun İçindir ki Kaliteli Malzeme Ve 1. Sınıf İşçilik Çok Önemlidir Balon Kapaklar  Bunu En İyi Gösteren Ürünler Arasındadır.

Balon Kapaklı Mutfak Modelleri

Balon Kapak Renkleri?

balon kapakların hemen hemen her rengi mevcuttur,

 1. mat beyaz renk balon kapak
 2. parlak beyaz ren balon kapak
 3. antrasit renk balon kapak
 4. gri renk balon kapak
 5. cappucino renk balon kapak
 6. krem renk balon kapak
 7. bordo renk balon kapak
 8. mürdüm renk balon kapak
 9. göbekli balon kapak
 10. bej renk balon kapak
 11. siyah renk balon kapak
 12. yeşil renk balon kapak

Balon, Kapak Nedir?

Halk Arasında Balon Kapak Tabir Edilen Orijinal Adı İse  Membran Kapak Olan Kapak Modelleridir

Peki, Neden Balon Kapak Deniyor?

Balon Kapak Modelleri , ne Membran Kapak Sisteminde Çalışan Makine Parkurunun, Çalışma Elemanları İçerisinde Önemli Bir Parçası Olan Germe Brandası,  İşlem Sırasında Sıcak Hava Yardımıyla Önce Makine İçinde Bir Balon Gibi Şişmekte,  Daha Sonra Vakumlama Teknolojisi Sayesinde,  Kapağın Yüzeyine Basılacak PVC Malzemesini Sıvama Yapmaktadır. Bu Sebeple Buradan Yola Çıkıp, Ustalar Arasında Teknik Terim Kullanma Yerine,  Kısaca Balon Kapak Denmiş Ve Adı Halk Arasına Bu Şekilde Yayılmıştır.

Oysa Yukarı dada Belirttiğimiz Üzere Esas Adı Alman Teknolojisi Olan Membran Kapaktır.

Membran Nedir Diye Sorarsak? Ham Mdf Üzerine Tutkal Atıldıktan Sonra Yaklaşık 180 Derecelere Varan Isıl İşlem İle Beraber 030 İle 1 Mm Arasında Kalınlığa Sahip PVC Dekor Kaplaması. Yani Kapakta Gördüğümüz Rengi Malzeme Üzerine Yapıştırma İşlemidir. Teknik Olarak Yüzeyindeki Malzemenin PVC Değil Membran Olarak Adlandırılmasından Gelir.

Balon kapak Modelleri

Balon Kapak Renkleri
Balon Kapak Renkleri

Balon Kapaklar Sağlıklımı dır?

Makalemizde Detayları İle Anlatmaya Çalıştığımız,  Kullanıcı Dostu,  Ancak Maalesef PVC   Petrol Ve Türevlerinden Üretilen Balon Kapak Modelleri  Günümüzde Ev Hanımları Hem Bakımı Hem de Temizlik Kolaylığı Açısından Membran Yeni Balon Kapakları Tercih Etmektedirler. Ekonomik Olması Renk Ve Model Yelpazesinin Geniş Olması Ahşap Kapakların Maliyeti Yüksek Olması Gibi Nedenler İle Revaçta Olmaktadırlar.

Balon Kapaklara Alternatif Nedir?

Aynı  Malzemeler Kullanılarak Yapılan Fakat Hem Kalite, Hem de Sistem Olarak Çok Az Farkla Üretilen Akrilik Mutfak Kapakları,  Ahşap Mutfak Kapakları, Mdf Üzerine Lake Boyalı Mutfak Kapakları, Suntalam, Mdflam, Eskilerden Kalma Ama Bu Günlerde Bile Eskitilemeyen Laminat Mutfak Kapakları Gibi Birçok Çeşitleri Piyasada Bulmakta Mümkündür

Balon Kapak Tercihinde İse Dikkat Edilmesi Gerekenlerin Başında Mutfak Dolabının Gövdesinin Ölçüleri, Tasarımın Mutfağa Uygun Olması Ve Ustanın Güvenilirliği Gelir.

Balon kapak Modelleri

Balon Kapak Tercihinde İse Dikkat Edilmesi Gerekenlerin Başında Mutfak Dolabının Gövdesinin Ölçüleri, Tasarımın Mutfağa Uygun Olması Ve Ustanın Güvenilirliği Gelir.

Ankara Ev Tadilat ve Dekorasyon; Balon kapak Modelleri

Firmamız her proje için ayrı teknik ve mimari değerlendirmeler sonucunda;

3d tasarım ve mimari destek ile güçlendirdiği kadrosuyla Ankara’da kişiye özel tasarımlar ve çalışmaları ile kendinizi özel hissettirecek projeleri 1997 den beri sunmaktayız. Sizleri de ayrıcalıklı ve özel hissettirecek

Ankara Ev Tadilat ve Dekorasyon Ailemize Bekliyoruz…

KAPAK DESEN MODELLERİMİZ